Logo Polskiego Radia
Print

Poznań: pierwsze Forum Biznesowe Bałkanów Zachodnich

IAR
Dariusz Adamski 02.07.2019 12:54
  • Z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz rozmawia Katarzyna Ingram
W Poznaniu odbyło się po raz pierwszy Forum Biznesowe Bałkanów Zachodnich
Logo szczytuLogo szczytuFot.: https://www.gov.pl/

Wydarzenie było zorganizowane w ramach odbywającego się od 3 do 5 lipca Szczytu Bałkanów Zachodnich.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz wyjaśnia, że głębsza współpraca między polskimi przedsiębiorcami, a przedsiębiorcami z regionu Bałkanów Zachodnich jest celem Polski. Zdaniem minister Polska ma szereg doświadczeń, których nie ma żadne z państw starej Europy. Jadwiga Emilewicz podkreśla, że proces transformacji gospodarczej, a także transformacji politycznej, łączy Polskę bardziej z Bałkanami Zachodnimi niż jakiekolwiek państwo starej Unii. Rozmowy podczas Forum Biznesowego Bałkanów Zachodnich skoncentrują się na trzech sektorach: energetycznym, cyfrowym oraz żywności i agrotechniki.

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że w Poznaniu spotka się także z ministrem gospodarki i energii Niemiec Peterem Altmaierem oraz ministrem gospodarki i finansów Francji Bruno Le Mairem w formacie Trójkąta Weimarskiego. To kolejne spotkanie zainicjowane przez polską minister przedsiębiorczości i technologii. - Tym razem będziemy rozmawiać o strategii przemysłowej polityki Unii Europejskiej. To jeden z gorętszych tematów politycznych w tej chwili w Unii Europejskiej - mówi Jadwiga Emilewicz.

W Forum Biznesowym Bałkanów Zachodnich wzięło udział około 200 firm. 30 proc. jego uczestników to przedstawiciele firm z Bałkanów Zachodnich. Organizatorem Forum było Ministerstwo Przedsiębiorczości oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt