Logo Polskiego Radia
Print

"Kieszonkowa historia Polski" dla obcokrajowców

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 13.02.2019 15:16
  • Rozmowa z Dariuszem Sirko, autorem "Pocket History of Poland" [posłuchaj]
Dariusz Sirko z Inowrocławia napisał historię Polski dla obcokrajowców w formie luźnej pogawędki
źródło: mat.promocyjne

Dariusz Sirko jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas, a od 2018 roku - studentem Graduate School for Social Research certyfikowanych przez Lancaster University przy Polskiej Akademii Nauk. W 2017 roku uczestniczył w projekcie mobilności europejskiej, gdzie prowadził wykłady na temat kultury i historii Polski.

"Pocket History of Poland", to książka powstała z materiałów wykładu o Polsce w trakcie projektu mobilności europejskiej na Maderze. Pozycja jest dedykowana przede wszystkim obcokrajowcom, którzy wiedzą na temat naszego kraju niewiele.

/
Książka opowiada historię Polski jakby w trakcie przyjaznej pogawędki przy kawie. Takie podejście, wg autora, jest najlepszym sposobem na zainteresowanie czytelnika i pozwala na dobre zrozumienie niełatwej historii Polski. Książka obejmuje legendarne pochodzenie kraju i jego mieszkańców. Zabierając czytelnika w podróż przez czasy osadnictwa, średniowiecze, Polskę mocną i okres okupacji aż po sprawy bieżące, "Pocket History of Poland" opowiada historię Polski od nowa, z humorem, jednak utrzymując powagę ważnych wydarzeń historycznych.

Materiały promocyjne/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt