Logo Polskiego Radia
Print

Polska Biblioteka Medyczna rozszerza działalność

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 23.12.2017 17:15
  • Polska Biblioteka Medyczna w Kijowie. Rozmowa Marii Wieczorkiewicz z dr Krzysztofem Królikowskim.mp3
Najnowsze plany placówki w Kijowie łączą się z zapowiedzią organizacji Działu Historii Polski
Polska Biblioteka Medyczna w KijowiePolska Biblioteka Medyczna w KijowieFoto: materiały prasowe

"Moim marzeniem jest, aby jedyna polska medyczna biblioteka poza granicami ojczyzny, biblioteka w Kijowie, świeciła tak, jak świeci Polska Biblioteka w Paryżu i Rzymie"- mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia dla Zagranicy Krzysztof Królikowski, pełnomocnik Prezesa Rady Okręgowej Izby Lekarskiej ds. Polskiej Biblioteki Medycznej w Kijowie imienia profesora Zbigniewa Religi.

Ukraińscy lekarze i studenci uczelni medycznych już od ponad roku mogą korzystać ze zbiorów Polskiej Biblioteki Medycznej w Kijowie. Dzięki temu mają dostęp do najnowszej literatury medycznej w języku polskim. Biblioteka w październiku otrzymała imę wybitnego polskiego chirurga, profesora Zbigniewa Religi i prowadzi ożywioną współpracę z podobnymi placówkami w naszym kraju. Dzięki temu, m.in. systematycznie powiększa się jej księgozbiór.

Najnowsze plany placówki w Kijowie łączą się z zapowiedzią organizacji Działu Historii Polski przy Polskiej Bibliotece Medycznej w Kijowie.

"Będzie to nasz wkład w obchody przyszłorocznego jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski" - powiedział, w rozmowie z Marią Wieczorkiewicz, Krzysztof Królikowski, inicjator i pomysłodawca powstania Polskiej Biblioteki Medycznej w Kijowie.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt