Logo Polskiego Radia
Print

Niepodległa - nowy serwis Polskiego Radia

IAR / PAP
Dariusz Adamski 04.08.2018 13:00
  • Serwis Polskiego Radia - Niepodległa. Relacja Michała Fedusio [posłuchaj]
Polskie Radio uruchomiło nową stronę internetową poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości
Polskie Radio

Serwis niepodlegla.polskieradio.pl będzie skupiać unikatową, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stworzoną wspólnie przez dziennikarzy wszystkich programów Polskiego Radia, Portal PolskieRadio.pl oraz Archiwum Polskiego Radia.

Największy publiczny nadawca już od początku roku prezentuje serie nowych audycji, które nawiązują do obchodów setnej rocznicy listopadowych wydarzeń. Proponuje słuchaczom także spotkania z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi podczas cyklicznych, plenerowych wydarzeń w miejscach-symbolach polskiej Niepodległości.

Platformą skupiającą tę obszerną, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stała się strona: www.niepodlegla.polskieradio.pl. - Serwis zawiera obrazy historii, ludzi, wydarzeń, zjawisk i refleksji o stuleciu naszej niepodległości. To teksty, wspomnienia, reportaże, relacje świadków, galerie filmów i fotografii. To nieznane dokumenty, unikatowe zapisy dźwiękowe, archiwalia radiowe, dawne zdjęcia i współczesne nagrania wideo - mówi Małgorzata Zalewska, szefowa Zespołu ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości w Polskim Radiu.

Nowy portal Polskiego Radia to jedyna tak bogata i wielowymiarowa strona internetowa, która powstała dzięki temu, co Polskie Radio od lat tworzy i utrwala w pamięci słuchaczy, a także zachowuje dla przyszłych pokoleń.

Serwis niepodlegla.polskieradio.pl to atrakcyjna nowość dla każdego z nas.

Na antenie Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy emitowany jest cykl „Wielcy Twórcy Niepodległej”, na który składają się audycje poświęcone wybitnym Polakom oraz najistotniejszym wydarzeniom z historii Polski w XX wieku.

„Wielcy Twórcy Niepodległej” to cykl 40 dwudziestominutowych audycji o wielkich postaciach ze sfery polityki, gospodarki i kultury, które przyczyniły się do powrotu Polski na polityczną mapę świata w 1918 roku, m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego, Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego.

Od 1 sierpnia do 28 listopada cykl jest emitowany dwa razy w tygodniu: w środy o godzinie 22.00 (powtórki o godz. 00.30, 03.00) i soboty o godz. 17.30 na antenie Polskiego Radia dla Zagranicy, Radia znad Wilii, Polskiego Radia Lwów oraz Radia „Polskofalówka” w Dyneburgu na Łotwie. Program skierowany jest głównie do Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie.

Polskie Radio/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt