Logo Polskiego Radia
Print

Nowe boeingi dla LOT-u w barwach narodowych

IAR
Dariusz Adamski 27.06.2018 10:37
  • Przebywający w Seattle prezes LOT - u, Rafał Milczarski powiedział, że jest to okazja, by promować nasz kraj, a jednocześnie oddać hołd wszystkim ludziom, którzy walczyli o niepodległość. Relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Polskie Linie Lotnicze LOT odbiorą dwa nowe samoloty. To Boeing 787 - dreamliner oraz Boeing 737 - max 8
Najnowszy dreamliner LOT-u pomalowany w barwach narodowychNajnowszy dreamliner LOT-u pomalowany w barwach narodowychMateriały prasowe PLL LOT

Oba samoloty zostały pomalowane w okolicznościowe barwy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W środę odbędzie się ceremonia odbioru dreamlinera.

Jak mówi rzecznik LOT-u Adrian Kubicki, jest to najnowsza wersja dreamlinera. Na kadłubie samolotu dominują biało- czerwone barwy. W okolicach drzwi wejściowych na pokład umieszczono kontury Polski. Adrian Kubicki wyjaśnia, że jest to symbol zaproszenia do naszego kraju. Od drzwi w kierunku tyłu kadłuba namalowano biało-czerwoną flagę.

LOT - nieformalnym ambasadorem Polski

Rzecznik podkreślił, że LOT jest nieformalnym ambasadorem Polski w wielu krajach na świecie. Samolot w specjalnym malowaniu będzie rodzajem wizytówki i zaproszenia do odwiedzin naszego kraju

Także na pokładzie samolotu pojawią się akcenty upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości - okolicznościowe zagłówki z emblematami przypominającymi o rocznicy, a także informacja na ściance z przodu pokładu samolotu.

Fabryczne malowanie w zakładach Boeinga sprawi, że samoloty z okolicznościowym malowaniem będą latać co najmniej przez siedem lat.

Boeing: Polska jest dla nas wyjątkowym klientem

Tymczasem jak zaznaczył reprezentujący Boeinga Skip Thompson, Polska jest dla amerykańskiego producenta wyjątkowym klientem. Zaznaczył, że Polska była jednym z pierwszych krajem z tak zwanego bloku wschodniego, który kupił samoloty dalekiego zasięgu Boeing 767. Jest też jednym z pierwszych państw, które kupują inne modele naszych współczesnych samolotów takich, jak Boeing 787 - dreamliner.

Skip Thompson podkreślił, że oba odbierane w tym tygodniu samoloty będą mogły latać w tych barwach przez wiele lat. Dodał, że niektóre linie lotnicze w związku z podobnymi okazjami zamawiają tymczasowe, niezbyt trwałe malowanie. Jednak technologia malowania polskich samolotów sprawi, że będą one mogły latać w specjalnym malowaniu przez długi czas.

Odbierany w środę dreamliner będzie latał na trasach z Warszawy między innymi do Toronto, Chicago i do Nowego Jorku. Boeing 737 - max 8 będzie latał na trasach europejskich.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt