Logo Polskiego Radia
Print

Premier Morawiecki na konferencji FOTAR w Hamburgu

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 17.11.2018 09:37
  • Niemcy: premier M.Morawiecki na konferencji FOTAR w Hamburgu [posluchaj]
Goście konferencji FOTAR 2018 to przedstawiciele świata polityki, biznesu i mediów
Foto: PAP/Marcin Bielecki

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska jest krajem bardzo proamerykańskim i proeuropejskim. Szef rządu wziął udział w Hamburgu w konferencji FOTAR 2018 (The Future of Transatlantic Relations). Wraz z wicekanclerzem i ministrem finansów Niemiec Olafem Scholzem będą dyskutowali podczas panelu dotyczącego stosunków transatlantyckich.

Mateusz Morawiecki powiedział, że chcemy współpracować w taki sam bliski sposób z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.

Premier zwrócił uwagę między innymi na kwestię globalnego ocieplenia, jak mówił Polska zrobiła tu duże postępy: "Nie możemy dyskryminować krajów w tej kwestii, Po II wojnie światowej Polska nie była w stanie produkować energii z elektrowni atomowych, dlatego nasza gospodarka jest całkowicie zależna od węgla, jednak zmniejszamy emisję CO2, według protokołu z KIOTO byliśmy jednym z niewielu krajów, które zmniejszyły emisję dwutlenku węgla o więcej niż 30 procent".

Wśród zaproszonych gości konferencji FOTAR 2018 są przedstawiciele świata polityki, biznesu i mediów.

Organizatorami konferencji są Fundacja imienia kanclerza Helmuta Schmidta i Instytut Integracji Europejskiej Fundacji Europa-Kolleg na Uniwersytecie w Hamburgu.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt