Logo Polskiego Radia
Print

Premier w USA będzie zachęcał do inwestowania w Polsce

IAR / PAP
Dariusz Adamski 04.10.2018 09:18
  • Mateusz Morawiecki w Nowym Jorku. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Premier spotka się z szefami największych firm w USA, weźmie też udział w konferencji promującej polski biznes
Premier Mateusz Morawiecki Premier Mateusz Morawiecki Kancelaria Premiera / Twitter

Mateusz Morawiecki przybył do Nowego Jorku w środę późnym wieczorem. Pierwszym punktem pobytu polskiego premiera w stolicy światowych finansów będzie wizyta na Wall Street. Premier spotka się z prezes nowojorskiej giełdy Stacey Cunningham, a następnie uruchomi dzwonek inaugurujący sesję.

Później szef rządu przejdzie na Ground Zero, gdzie złoży wieniec pod pomnikiem ofiar ataku terrorystycznego na World Trade Center z 11 września 2001 roku.

Premier będzie głównym gościem Dnia Polskiego Biznesu w Nowym Jorku z udziałem polskich i amerykańskich przedsiębiorców. Podczas wystąpienia będzie mówił o sukcesie gospodarczym Polski i zachęcał do inwestowania w naszym kraju. W konferencji weźmie też udział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Spotkanie organizuje PZU przy współpracy z Thomson Reuters oraz Boston Consulting Group.

Ostatnim punktem wizyty szefa polskiego rządu w Nowym Jorku będzie udział w spotkaniu "An Evening of Conversation". Mateusz Morawiecki będzie tam mówił o polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt