Logo Polskiego Radia
Print

Dublińska Noc Kultury z udziałem polskich artystów

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 30.09.2017 11:47
  • Noc Kultury 2017 w Dublinie z udziałem polskich artystów.mp3
Noc Kultury to największe wydarzenie kulturalne w Irlandii. Można było odwiedzić ponad dwieście siedemdziesiąt miejsc i uczestniczyć w sześciuset wydarzeniach
Foto: materiały prasowe

Noc Kultury to największe wydarzenie kulturalne na Zielonej Wyspie. W piątkowy wieczór, 22 września, w samej stolicy Irlandii można było odwiedzić ponad dwieście siedemdziesiąt miejsc i uczestniczyć w sześciuset wydarzeniach. Polonia również włączyła się do tegorocznego projektu.

Wśród artystów, którzy wzięli udział w wydarzeniu, znalazła się polska malarka, Agnieszka Szot. Jej atelier to eksperymentalna instalacja, która w tym roku przyciągnęła uwagę wielu przechodniów.

Na trzynastej edycji dublińskiej Nocy Kultury zobaczyć można było również wystawę “Earth to Air”. Zorganizowana przez Towarzystwo Irlandzko - Polskie, jest efektem współpracy polskich i irlandzkich artystów.

Polacy mieli również okazję zwiedzić irlandzką stolicę z przewodnikiem - Maciejem Załęskim, który w języku polskim ukazał wspólne dzieje obydwu krajów.

W programie rozmowa z Agnieszką Szot - polską artystką, Joanną Czerniejewską - wolontariuszką wydarzenia, Krzysztofem Kiedrowskim - wiceprezesem Towarzystwa Irlandzko - Polskiego oraz Maciejem Załęskim - miłośnikiem historii, przewodnikiem wycieczki po Dublinie.

Na program "Irlandzkie osobliwości" zapraszają Laura Barszczewicz i Katarzyna Dziewa.


Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt